Chára si pripísal jednu asistenciu a dve plusky

14.05.2013 Celý región

New York 14. mája (TASR) - Boston a NY Rangers sa v noci na utorok stali poslednými dvoma postupujúcimi tímami do 2. kola play off Východnej konferencie zámorskej NHL.

Hokejisti Bostonu zvíťazili v rozhodujúcom siedmom zápase 1. kola na domácom ľade nad Torontom 5:4 po predĺžení, pričom v 46. minúte prehrávali 1:4. V 50. minúte ich však gólom na 2:4 naštartoval Nathan Horton a dokonalý obrat sa "medveďom" podaril v záverečných dvoch minútach riadneho hracieho času, keď Milan Lucic a Patrice Bergeron poslali zápas do predĺženia.

V ňom Bergeron rozhodol v 67. minúte svojím druhým gólom a postupe Bostonu a konci sezóny pre Toronto. Kapitán domácich Zdeno Chára si pripísal jednu asistenciu, zaznamenal dva plusové body a súperovho brankára ohrozil tromi strelami. Na ľade strávil až 35:46 minút, čo bola ďaleko najvyššia porcia zo všetkých hráčov.

V druhom stretnutí tejto konferencie NY Rangers rozhodli o svojom postupe v siedmom súboji vo Washingtone hladkým víťazstvom 5:0.

Washington - New York Rangers 0:5 (0:1, 0:2, 0:2) - konečný stav série: 3:4, Rangers postúpili do 2. kola
Góly: 14. Asham (Kreider), 24. Pyatt (Dorsett, Eminger), 26. Del Zotto (Brassard, Rick Nash), 41. Callahan, 47. Zuccarello (Brassard, Eminger)

Boston - Toronto 5:4 po predĺžení (1:1, 0:1, 3:2 - 1:0) - konečný stav série: 4:3, Boston postúpil do 2. kola
Góly: 6. Bartkowski, 50. Horton (Lucic, Krejčí), 59. Lucic (CHÁRA, P. Bergeron), 60. P. Bergeron (Krejčí, Jágr), 67. P. Bergeron (Seguin, Marchand) - 10. Franson (Van Riemsdyk, Phaneuf), 26. Franson (C. MacArthur, Grabovskij), 43. Kessel (Kadri, Van Riemsdyk), 46. Kadri (Kessel, Gardiner)